Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

"Jūros šventė" uostamiestį pavertė pusės milijono žmonių karnavalu

Savaitgalį uostamiestyje praūžusioje "Jūros šventėje" linksminosi ne tik klaipėdiečiai, bet ir tūkstančiai svečių. Į šventę atvyko ir aukščiausioji šalies valdžia - penktadienį trumpam į šventės atidarymą užsuko prezidentas Rolandas Paksas, šeštadienį - kruizinių ir karo laivų krantinės atidaryme su žmona Kristina lankėsi šiuo metu Nidoje besiilsintis premjeras Algirdas Brazauskas.

<< atgal

Tris dienas vykusi jau 69-oji tradicinė Klaipėdos miesto šventė į pajūrį pritraukė tūkstančius Lietuvos gyventojų. Manoma, kad "Jūros šventėje" linksminosi apie pusę milijono žmonių. Tačiau, pasak uostamiesčio policininkų, šventė praėjo ramiai - užregistruota ne daugiau nusikaltimų nei įprastą savaitgalį - 30. Pareigūnai juokauja, kad nusikaltėliai taip pat ne dirbo savo juodų darbų, o šventė.
"Jūros šventė" prasidėjo tradiciniu karnavalu, kuris režisierių Sonatos ir Henriko Žižių sumanymu šiemet nebuvo labai didelis, tačiau visas jo kompozicijas vienijo bendra idėja.Karnavalinę eiseną sudarė 14-15 didžiųjų karnavalinių kompozicijų, kurias lydėjo ir muzikantai bei kiti šventės dalyviai. Šilčiausiai klaipėdiečiai ir miesto svečiai, plūste užplūdę gatves, kuriomis judėjo karnavalinė eisena, sutiko svarbiausius karnavalo personažus - Bangpūtį, išpūtusį sėkmę Jūros šventei, bei mitines būtybes Perkūną ir Saulę, važiavusius trikinkiu romėnišku vežimu, retkarčiais spjaudydavusiu trenksmu palydimais ugnies pliūpsniais, kurie gąsdino susirinkusiuosius. Ne tik jaunimo, bet ir vyresnių žiūrovų dėmesį atkreipė triukšmingiausi karnavalo dalyviai - du sunkvežimiai, vežantys platformas, ant kurių pagal didžėjų sukiojamų plokštelių muziką trypčiojo seksualios šokėjos. Karnavalinę eiseną stebėjo ir šalies prezidentas Rolandas Paksas. Uostamiesčio gyventojams ir svečiams palinkėjęs geros šventės, prezidentas joje tepabuvo kiek daugiau nei valandą. Lietuvninkų aikštėje įrengtoje japoniškos virtuvės restorano lauko kavinėje renginį stebėjęs prezidentas Klaipėdos merui Rimantui Taraškevičiui įteikė dovaną - jūrinį barometrą.
Aštuntą valandą vakaro Meridiano skvere triukšmingu teatralizuotu šou paskelbtas "Švyturio šalies" atidarymas. Siautėjo piratai, į dangų kilo fejerverkai, sveikinimo žodį tarė miesto meras. Uždarame vakarėlyje bare-laive "Meridianas" alutį gurkšnojo ir įvairiais užkandžiais vaišinosi ir pats "Švyturio šalies" šeimininkas - "Švyturio-Utenos alaus" generalinis direktorius Tomas Kučinskas. Susirinkusiuosius į "Meridianą" ir skverą šalia jo iki vidurnakčio lotynų ritmais kaitino grupė "Inculto". Tuo pačiu metu daugiatūkstantinę minią Teatro aikštėje linksmino Klaipėdos grupės "Mango" ir "Pikaso". Laikrodžių muziejaus kiemelyje surengto uždaro koncerto klausėsi jūrininkai, K.Donelaičio aikštėje jaunimas žiūrėjo madų kolekcijas, kurias pristatė jaunieji dizaineriai, vėliau čia surengtas šokių muzikos vakaras.
Šeštadienį iškilmingai atidaryta kruizinių ir karo laivų krantinė. Atidaryme dalyvavo ministras pirmininkas Algirdas Brazauskas su žmona Kristina, uostamiesčio meras R.Taraškevičius su žmona Nijole ir kitos įžymybės. Šeštadienio vakare etnografinėje Žvejo sodyboje Smiltynėje surengtame mero priėmime taip pat sulaukta garbingų svečių - čia buvo galima sutikti Vilniaus merą Artūrą Zuoką su žmona Agne, buvusį Klaipėdos merą liberalą Eugenijų Gentvilą su žmona Aušra, susisiekimo ministrą Zenoną Balčytį, "Švyturio-Utenos alaus" generalinį direktorių T.Kučinską. Iš viso mero priėmime dalyvavo apie 200 svečių. Svečiai vaišinti įmantriais, daugiausia žuvies patiekalais, kurie buvo pagaminti pagal ypatingus, tik Mažosios Lietuvos kraštui būdingus receptus. Pavyzdžiui, vienam receptui prireikė lelijų lapų, į kuriuos buvo sukama ir vėliau molyje kepama žuvis. Daugiausia svečių dėmesio sulaukė kepta varniena ir paties mero sugautas didžiulis rūkytas šamas. Bankete vaišinta ir pagal senovinius receptus pagamintais alkoholiniais gėrimais. Tačiau svečiai ne tik valgė ir gėrė - netgi dainavo ir šoko kartu su folkloriniu kolektyvu.
Priėmimo metu pakalbinto AB "Švyturys-Utenos alus" generalinio direktoriaus Tomo Kučinsko manymu, "Jūros šventė" yra didžiausia šventė Lietuvoje. Tiesa, jam pačiam ir jo vadovaujamos bendrovės darbuotojams ji reiškia ne tik linksmybes, bet ir darbymetį. T.Kučinskas sakė, kad per "Jūros šventę" Klaipėdoje parduodama 4-5 kartus daugiau alaus nei įprastai. "Daugiausia geria "Švyturio" "Ekstra" alų. Tai išskirtinis alus, kuris nėra pigus, todėl geriamas kultūringai - man asmeniškai neteko matyti girtų žmonių. O ir kriminalinėse suvestinėse nėra daug nusikaltimų, padarytų girtų asmenų. Mes be galo džiaugiamės, kad "Švyturio" alaus vartotojai ateina linksmintis, o ne gerti", - sakė T.Kučinskas. Vilniaus meras Artūras Zuokas sakė dalyvaujantis ne pirmoje "Jūros šventėje". Jis sakė nepavydintis, jog, ko gero, didžiausia šalies miesto šventė rengiama ne jo vadovaujamame Vilniuje, o uostamiestyje. "Tai natūralu. Klaipėda turi tai, ko neturi kiti miestai - jūrą, fantastišką gamtą. Tai mūsų visų atostogų vieta. Jeigu ir nebūtų "Jūros šventės", vis tiek čia visi atvažiuotumėme", - sakė A.Zuokas. Klaipėdos miesto meras R.Taraškevičius prisipažino jau dabar sukąs galvą dėl kitąmet vyksiančios jubiliejinės, 70-osios, "Jūros šventės". Meras norėtų, kad kita "Jūros šventė" būtų panaši į pačią pirmąją, surengtą prieš 70 metų. "Groja dūdų orkestrėlis, žmonės šoka valsą", - taip įsivaizduoja kitą "Jūros šventę" Klaipėdos meras. Tačiau jis sakė nesitikįs, kad tai pavyks įgyvendinti.
Bene daugiausia žiūrovų šeštadienį pritraukė Teatro aikštėje vykęs Andriaus Mamontovo pasirodymas, o labiausiai publika laukė bendrai jo ir dainininkės Atlantos atliekamos dainos "Kregždutės". Žinoma dainininkė scenoje atrodė gerokai sutrikusi, mat dieną vos atvykusi į uostamiestį padarė avariją, kurios metu nesmarkiai nukentėjo mergaitė. Avarija įvyko apie pusę ketvirtos, nestiprų kūno sumušimą patyrusi mergaitė gydoma ambulatoriškai. Užuot dalyvavusi repeticijose, dainininkei teko aiškintis policijos pareigūnams. Beje, Atlanta kartą jau bausta už saugaus greičio viršijimą. Daugiau nei dvi valandas trukusio pasirodymo metu A.Mamontovas su grupe daugiatūkstantinei miniai atliko daugybę savo naujų ir senų dainų, o koncertą pabaigė jį išgarsinusia "Laužo šviesa". Dar prieš tai dainininkui atliekant "Jūros šventei" itin aktualią "Jūreivio dainą", dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Skaitytojų:  7351

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt