Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

TUNELIS Į TUNISĄ

Lapkričio 11-17 dienomis pavyko nebrangiai aplankyti egzotiškąjį Tunisą. Iš Karmėlavos oro uosto su Tuniso avialinijų čarteriniu reisu (lietuvaičiai plojo katučių du kartus - lėktuvui staigiai kylant ir jam besileidžiant; duodamas maistas – HALAL – be kiaulienos, tačiau mūsų kaimynai pritrūko degtinės...) truputį ilgiau nei per 3,5 val. apie 23 val. vietiniu laiku nusileidome Monastire. Po penkių minučių jau buvome „Amir Palace“ viešbutyje. Beje, ar žinote, už ką viešbučiai gauna penkias žvaigždutes? Už didelį holą su liftu! Kambariukai gali būti net labai maži. Ryte sužinojome, kad patekome į arabų pasaulį istoriniu momentu, - artėjo RAMADANO pabaiga. O tai reiškia, kad nuo pirmo saulės spindulio iki laidos – nevalgyti, negerti ir nerūkyti! Aišku, ne mums – turistams, o vietiniams, todėl jie jautėsi tikrais kankiniais ir buvo šiek tiek piktoki. Tiesa, tai labai greitai pagydoma reguliariais arbatpinigiais. Laikausi tradicijos kiekvienoje šalyje išmokti bent kelioliką pagrindinių žodžių. Tunise kalbama arabų ir prancūzų kalbomis, todėl iš mūsų gidės sužinojau: aslema – labas, bislema – viso gero, afuon – prašau, šukran – ačiū, nam- taip, le – ne, medina – senamiestis (miestas), barša – per daug (čia normalu yra nusiderėti už prekę net 10 kartų, todėl visas derybas pradėdavau nuo vieno dinaro, - apytiksliai dviejų litų ), behi berča – labai gerai… Prancūzų kalbos nutariau pramokti Paryžiuje. Kitą kartą.
Pirmoji poilsio diena buvo tikrai įsimintina – pavyko išsimaudyti Viduržemio jūroje. Visos kitos buvo vėjuotos (kaip pasakytų Salvadoras Dali – tikra ‘tramontana’ – vėjas varantis žmogų iš proto), lietingos ir vėsios (na, apie tai lietuvaičiams aiškinti ir nereikia), todėl PIRMASIS PATARIMAS – turėkite gerą knygą, ir ne vieną! Tiesa, vakarais čia gali pasižiūrėti televizijos ir net rusų kalba, tačiau turiu savo tvirtą nuomonę, kad TV – tai viso labo “proto trintukas”, todėl, jei ją ir žiūrėti, tai tik mokantis naujų kalbų (tokį eksperimentą ir atlikau vieną vakarą, kai per vokiečių kanalą pažiūrėjau istorinį filmą apie Hitlerio bendražygius: pasirodo, Trečiojo Reicho istorija yra labai gera edukacinė medžiaga!). Sistema „all included“ (viskas įskaičiuota, švediškas stalas ir pan.) yra nuostabi, tačiau tunisietiškos kavos gerti neįmanoma! Todėl skubu duoti ANTRĄ PATARIMĄ – pasiimkite, kaip „gerais senais laikais“, su savimi kavos, arbatos ir kaitintuvą-spiralę vandeniui užvirti.
Kitą dieną visų poilsiautojų laukė vėtra su lietumi – „lakūnų oras“, nes visi tik laka, laka, laka... Net vokiečiai neatsilaiko prieš nemokamus gėrimus: stikliukas vietinės degtinės, po to – bokalas alaus, po to vėl stikliukas vietinės sąmanės, ir vėl bokalas alaus... „Cedratine“ – vietinis gintarinės spalvos likeris, primenantis mūsų „Benediktiną“. Nieko, geriamas, o sausas vynas ir visiškai geras. Alus – vienos rūšies, šiaip sau... Užtat vietinis barmenas ant kapučino kavos putų šokolado drožlių pagalba sugeba kurti mažus kulinarijos šedevrus! Negaila ir dinaro arbatpinigių. Orai negerėja, todėl nusprendžiame vykti į dviejų dienų ekskursiją, į Sacharą. El Jam‘o amfiteatras, Matmata – urvuose gyvenantys trogloditai ir „Žvaigždžių karų“ filmavimo aikštelė, pasijodinėjimas kupranugariais Sacharos dykumoje (kai kas dar sugebėjo ir panardyti po jį; ir jau visi prisikasėme smėlio vietoje suvenyrų, - galima sakyti, kad gelbėjome šalį nuo dykumos atakų!), fantastiškas saulėtekis prie Čiot El Džaido druskos ežero, kelionės karietomis į oazę ir džipais į unikalius Atlaso kalnus, klajokliai-nomadai su savo namais be stogų, ir - miražai, miražai, miražai...Vienas jų man labai priminė greitojo maitinimo restoranėlį, - artėjo pietų metas... Taigi, TREČIAS PATARIMAS – būtinai vykite į Sacharą! Arba – Jūs taip ir nebuvote Tunise.
Paskutinę vakarienę praleidome vokiečių senukų kompanijoje, kurie beviltiškai bandė suprasti lietuvišką šneką, tačiau neišlaikė ir prabylo... vokiškai. Moku ne vieną kalbą (atrodo, šešias), o šios – prisiminiau tik fragmentus iš TV laidos apie Adolfą. Ir... susikalbėjome!! Vokiečių porelė pasibėdavojo, kad kelionės brangsta (vien už Tenerifę paklojo 5000 eurų), su euro įvedimu viskas pabrango ir pačioje Vokietijoje. Todėl ir leptelėjau, - tai ką, KAPITALIZM KAPUT? Ja, ja – pritarė sengalvėliai...
Kitą pusiaudienį vėl staigiai pakylome į orą. Vėl pasigirdo ovacijos. Kažkas net skandavo „Pakartot!” Ir prasidėjo “tas ilgas kelias namo”… Ir paskutinis, KETVIRTAS PATARIMAS – kaip sakė vienas klasikas, “vostok – delo tonkoje”, todėl priimkite kiekvieną kultūrą tokią, kokia ji yra: nekreipkite dėmesio į šiukšlynus iš karto už Jūsų viešbučio tvoros (o gal jie yra gero gyvenimo rodiklis?), skurdo ir prabangos kontrastus, priekabius prekiautojus suvenyrais ir Jūsų TUNELIS Į TUNISĄ jau paruoštas. Keliaukite į sveikatą!


Algirdas Nomeika


Skaityti, skaityti ir dar kartą skaityti. Taip šilčiau!

<< atgal

Džinai, lipk iš butelio!
Tramontana, arba – laukinis vėjas tuščiame pliaže
Kapučino menai
Vandens tinklinis – nauja sporto šaka?
Plaukiam, Benai, į...
Tik musulmonams (El Jam amfiteatras)
Aslema, bislema, šukran, Mukran...
Beduinai – vargšai turistai
Apsipūtojęs iš laimės
OAZĖ-Ė-Ė

Skaitytojų:  17959

Komentarų skaičius: 4

JŪSŲ KOMENTARAS:


Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt